MUDr. Štěpánka FRAŇKOVÁ
53 let
Funkce
lékařka, kandidátka na zastupitelku

Za čím se mohu ohlédnout?

Po celý život se snažím pomáhat. Ať už na chirurgii, tak i v politice, kde jsem jako náměstkyně měla na starosti kulturu a sport společně se školstvím a sociální oblastí. Čtyři roky jsem byla i primátorkou města, kde jsem se zaměřila zejména na budoucnost mých milovaných Pardubic. A čas ukáže, do jaké míry jsem byla úspěšná v boji o peníze pro projekty realizované v následujících letech.

Proč kandiduji?

Baví mě to… Baví mě práce s lidmi, řešení rozmanitých a rozličných problémů. Jsem přesvědčena, že městu Pardubice jsem schopna ještě něco přinést, něco mu dát.

Motto: Vyvracet lež je horší, než hájit pravdu.
(Alexej Pludek)

Co přesně děláte v EU? Co to přináší městu?

Jsem členkou skupiny, která Evropské komisi pomáhá řešit otázky regionálního rozvoje. Na začátek bych chtěla objasnit, že město mé fungování nestojí ani korunu. Všechny náklady na dopravu apod. hradí Evropská unie. A co to přináší městu? Jsme u zdroje a díky informacím, ke kterým mám přístup, jsme mohli dobře připravit město na čerpání evropských prostředků v následujících deseti letech. A to se tu bavíme o miliardách korun přímo jen pro Pardubice.

Jak hodnotíte uplynulé volební období svých nástupců?

Jako období promarněných šancí. Zejména se mi nelíbí čerpání prostředků z programu ITI. V minulém období jsme pro město vyjednali řádově miliardy, ale prostředky končí v obcích v okolí. Je málo rozpracovaných projektů přímo na území města. A velmi tristní je počet projektů města. Světlou vyjímkou je snad jen dopravní podnik.

Osobní údaje

Bydliště