Živný: Sport a cestovní ruch jsou propojené nádoby

Nastává čas, kdy je potřeba se radikálně zajímat o prostor okolo letního stadionu. Sousední „Tyršáky“ se již zvelebují, tudíž by nebylo pěkné, přejít jednu ulici ke zchátralému stadionu. Přitom tento prostor přináší nemalé možnosti, jak vytrhnout trn z paty v chybějící infrastruktuře našeho krajského města. Fotbalový stadión do tohoto prostoru historicky patří a díky výborné práci místního fotbalového klubu s mládeží, bude mít zaručené využití po mnoho dalších let. Navíc jsou tu také ligové fotbalistky, či hráči amerického fotbalu, kteří nové zázemí potřebují jako sůl. Samozřejmě, v Pardubicích se těžko může stavět národní stadión. Bohatě bude stačit stánek s rozumnou kapacitou, splňující podmínky UEFA pro mezistátní zápasy. Ve zmiňované lokalitě se pak jistě najde prostor na již dlouho požadovanou třetí ledovou plochu a především pak na hotel, s dostatečnou kapacitou. Právě sportovní akce všech odvětví jsou důležitým dílkem cestovního ruchu. Ovšem pokud nemáte odpovídající zázemí, jen těžko je přilákáte do města sportovce na soustředění, diváky na zajímavá sportovní klání a jen těžko zde budete moci pořádat národní či mezinárodní sportovní akce. Pardubice – jako vyhlášené město sportu, potřebují tento prostor vyřešit co nejdříve. Postarám se o to, aby se přestalo jen diskutovat, ale začalo se přímo řešit.

René Živný