Nový územní plán ohrožuje Pardubickou Juniorku

Město Pardubice nutně potřebuje nový územní plán. O tom není pochyb. Vždyť jde o jeden z klíčových dokumentů pro další rozvoj města. Bez něj nebude možné budovat nové obchvaty, stavět nové byty. Jeho navrhovaná nová podoba však dělá řadě lidí vrásky. Například tenisovému klubu LTC Pardubice. "Již na jaře roku 2016 jsme zpracovateli předali naše připomínky, které by umožnily průběžně a citlivě k lokalitě vylepšovat zázemí tenisových dvorců u zámku. Bohužel. Návrh nového územního plánu počítá s totálním zakonzervováním současného stavu," nestačí se divit při pohledu na aktuálně zveřejněný dokument Petr Beneš, předseda tenisového LTC Pardubice.
Tenisový areál u pardubického zámku je přitom dějištěm Pardubické juniorky, nejstaršího mládežnického tenisového turnaje. Již téměř 100 let se hraje právě na tenisových dvorcích u zámku. Jeho vítězové jsou líhní světových tenisových legend. V minulosti turnaj vyhrála jména jako Navrátilová, Kodeš, Drobný, Lendl, Berdych, Mandlíková, Novotná, Kvitová... Areál hosti i další významnou akci - Rieter Cup, turnaj ITF mužů. Na něm se představuje reprezentace českého i světového tenisu. Do města se za těmito akcemi sjíždí tisíce fanoušků bílého sportu, město propaguje daleko za hranicemi republiky. Mimo tyto světově významné tenisové události areál slouží místním tenistům. Profesionálům k tréninkům, veřejnosti k aktivnímu odpočinku. Podle současného návrhu územního plánu však má být v lokalitě zeleň. Fakticky to znamená nemožnost vybudovat nové, kvalitní zázemí pro turnaje i pro běžný provoz. Sociální zázemí, drobné stavby a úpravy zázemí pro tenisový klub, pro profesionální soutěžící. Proto Valná hromada LTC Pardubice vyjádřila nesouhlas s navrženými změnami. Své připomínky oficiálně předepsaným způsobem znovu zasílá na město. "Stále doufám v rozumné řešení urbanistické regulace území. Takové řešení, které nám umožní citlivě, ale funkčně modernizovat areál. Nedovedu si představit, že kvůli nedostatečnému zázemí bychom měli přijít o pořadatelství tak významných tenisových turnajů," dodává Petr Beneš.

juniorka