Srdcem pro Pardubice”

„Koalice zdravého rozumu“

Opozice v pardubickém zastupitelstvu nebyla nikdy v minulosti tak jednotná jako v současné době. Stmelilo ji neprofesionální jednání vedení města, které se pohybuje na hraně naivity, nekoncepčnosti, lži a v některých případech i zákona.

Mimořádné zastupitelstvo, o jehož svolání jsme opakovaně požádali, mělo poukázat na nejproblematičtější místa „vládnutí“ současné radniční koalice. Bohužel se ukázalo, že demokracie je pro vládnoucí garnituru pouhým slovem, jehož podstata je jí evidentně cizí. Vše se snaží řešit jen a jen silou, což prokázal i její postup v minulých týdnech. Z bodů, které jsme k veřejnému projednání navrhli, je ochotna projednat jen některé a jak je vidět, udělá opravdu vše pro to, aby jí nepříjemná témata zastupitelstvo, které může veřejnost sledovat v sále či na internetu, neprojednávalo.

My ale chceme o problémech diskutovat. Chceme, aby naše město dobře fungovalo každé vlády. Odmítáme rozprodávání majetku za symbolických podmínek, utrácení peněz za všemožné posudky, které mají krýt jen něčí prospěch, odmítáme i osobní neschopnost leaderů. Nelíbí se nám, že akciové společnosti města jsou bez jakékoliv kontroly opozice a mohou tak prodávat své (městské) majetky, bez toho aby o zásadních otázkách hlasovalo zastupitelstvo. Velmi nás znepokojuje, jak se vedení města staví k rozvoji města, když z územního plánu dělá trhací kalendář. Takto si lepší Pardubice nepředstavujeme a použijeme všechny dostupné prostředky k záchraně možného. Pardubice nejsou firma, ale je to naše město, společný majetek našich dětí, našich sousedů, všech, kteří zde žijí.

 

Zastupitelé města Pardubic:

František Brendl (Pardubáci)

Radim Fülle (KSČM)

Štěpánka Fraňková

(Sdružení pro Pardubice)

Karel Haas (ODS)

Jiří Hájek (STAN)

Petr Klimpl (ODS)

Aleš Klose (Pardubáci)

Milan Košař (Pardubáci)

Otakar Kovařík (KSČM)

Jiří Lejhanec (Patrioti Pardubic)

Jan Linhart (Patrioti Pardubic)

Vladimír Martinec (Sdružení pro Pardubice)

Jan Mazuch (ODS)

Tomáš Pelikán (Sdružení pro Pardubice)

Václav Snopek (KSČM)

Pavel Studnička (KSČM)

Vítězslav Štěpánek (ODS)

logo