Srdcem pro Pardubice”

Fraňková: Žádný rozkol SPP! Jen odchody „za lepším“

Jsem přesvědčená, že důvodem odchodů některých našich členů nebo příznivců je prostě "odchod za lepším". Tím myslím za lepším místem na kandidátce. Sama se v této chvíli musím ptát, na co Hnutí ANO v Pardubicích láká své kandidáty. V první řadě je to určitě úspěch dosažený v parlamentních volbách. Důvodem může být i silné finanční zabezpečení, nebo možnost se v budoucnu profilovat v celostátní politice.
 
Vždy jsem proklamovala, že dávám přednost komunální politice a ta je opravdu od té celostátní trochu odlišná. A tak si kladu otázku: "Kam bude Hnutí ANO v našem městě směřovat?"
Pátrala jsem alespoň po základních tezích programu Hnutí ANO v Pardubicích, ale úspěšná jsem nebyla. A tak opravdu mám velkou pochybnost. Jsou vstupy do Hnutí ANO přesvědčením? Pak se tedy ptám o čem? Nebo jde jen o chladný kalkul?
 
Musím přiznat, že s panem Babišem jsem se osobně několikrát setkala. A tak opravdu nyní přemýšlím o tom, jak se právě Hnutí ANO postaví v Pardubicích například k městským obvodům. Pan Babiš chce stát řídit jako firmu, to v našem městě, ale technicky opravdu není možné. Jak chcete řídit holding složený z 8 malých podniků, když nikdo z ředitelů není nikomu nadřízen ani podřízen?
 
Pan Babiš je především ekonomicky smýšlející člověk, který ve státním rozpočtu hledá úspory, snaží se ho zlepšit všemi možnými prostředky. Samozřejmě i škrty! Jak se potom právě Hnutí ANO bude dívat na rozdělení devadesátitisícových Pardubic na osm městských obvodů se sedmi uvolněnými starosty, několika desítkami úředníků a více než stovkou zastupitelů? Víc jak 40 milionů korun nás stojí přepych nazývaný "blíže občanům".
Proto se ptám: „Co na to šetřící a úspory hledající Hnutí ANO? Jak se postaví k otázce obvodů v našem městě?“
 
MUDr. Štěpánka Fraňková
Primátorka města Pardubice, zastupitelka Pardubického kraje, předsedkyně Sdružení pro Pardubice

rozkol