Fraňková: Za své emoce se nestydím

Za své emoce se opravdu nestydím, ať jsou pozitivní nebo negativní. Emoce totiž k normálnímu člověku patří.

A bohužel jaké jiné než negativní emoce ve mně může vyvolat stávající dění v našem městě?

Na ustavujícím zastupitelstvu na otázku, kde město selhalo při čerpání dotací, náměstek Řehounek odpověděl, že neví, že to bylo jen heslo Hnutí ANO v předvolebním boji. Že by hned na začátku někdo voličům lhal?

A jaké jiné než negativní emoce může ve mně vyvolat "transparentnost" rady města, která si odhlasovala, že nebude ze svých jednání pořizovat zvukový záznam? V minulosti si kterýkoliv zastupitel mohl poslechnout diskusi k bodům, které ho zajímaly. Že by stávající radní chtěli něco skrývat?

A jaké jiné než negativní emoce ve mně může vyvolat ta arogance moci a síly, kterou stávající koalice předvádí při obsazování pozic v městkých společnostech? Dozorčí rady společností nejsou řídícím, ale kontrolním orgánem! Proto v minulosti bývaly obsazeny i opozičními zastupiteli. Bohužel současná praxe je taková, že pro opozici zbylo pouze jedno místo v dozorčí radě Dostihového spolku. Koalice obsadila všechna zbylá místa a to dokonce i lidmi, kteří nemají ve městě ani trvalé bydliště. Jsou totiž z Přelouče, Dašic, Holic, Velkých Kolodějů...

Je to tak správně?

Ano, bude líp....nebo ano, bude hůř?

MUDr. Štěpánka Fraňková,

zastupitelka města a předsedkyně Sdružení pro Pardubice