Rychlý kontakt 608 222 231

Náš politický subjekt vznikl jako uskupení odborníků z nejrůznějších oblastí lidského a profesního života v roce 1993. Své angažmá v komunální politice opíráme o přesvědčení, že lidé, kteří uspějí ve své profesi a zajímají se o dění kolem sebe, mají co nabídnout i společnosti. V pardubických komunálních volbách stavíme kandidátky sestavené z nezávislých osobností, ať se zkušenostmi v komunální politice, nebo z odborníků úspěšných ve svém oboru. V našich řadách jsou lidé nejrůznějších profesí, od lékařů, přes úspěšné manažery či podnikatele, až po sportovce. Pojítkem mezi nimi je vztah k našemu městu a snaha přispět k jeho rozvoji a zvelebování.

Velký úspěch zaznamenalo sdružení ve volebním roce 2010. Štěpánku Fraňkovou vynesla v parlamentních volbách přízeň voličů do poslanecké sněmovny. Prioritou sdružení, jak už jeho název napovídá, je však komunální politika. Na podzim 2010 skončilo v komunálních volbách sdružení druhé a naši dva kandidáti (Josef Kubát, bývalý ředitel gymnázia Pardubice a Štěpánka Fraňková) získali absolutně největší podporu pardubických voličů.

Sdružení získalo v městském zastupitelstvu 9 mandátů a v rámci koaliční dohody obsadilo post nejvyšší. Primátorkou města Pardubic se stala Štěpánka Fraňková, která se poté vzdala poslaneckého mandátu. V poslaneckých lavicích ji nahradil Miroslav Petráň, zakladatel SPP. Náměstkem primátorky a členem rady města se stal Martin Bílek (v lednu 2013 nahrazený Michalem Koláčkem), v radě města zasedá i Josef Kubát. SPP kromě nich v zastupitelstvu Pardubic reprezentuje například ekonom, dlouholetý manažer letiště či ředitel závodu Zlatá přilba. Úspěšní jsme byli i v jednotlivých městských obvodech.

Nepropadli jsme ani v krajských volbách v roce 2012, v nichž jsme kandidovali jako součást Koalice pro Pardubický kraj. V krajském zastupitelstvu nás, tedy i Pardubice, reprezentuje Štěpánka Fraňková a bývalý bikrosový jezdec, nyní trenér reprezentace René Živný, který zároveň zastává funkci člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Po komunálních volbách v roce 2014 jsme tvrdou, ale konstruktivní opozicí.